Producenci

Shunyata Research Delta SP

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 9 750,00 zł 9750.00ilość szt.
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

able głośnikowe z serii Delta prześcigają w działaniu droższe produkty innych producentów dzięki solidnym przewodnikom o przekroju 8 gauge, wykonanych w geometrii VTX™ z najczystszej miedzi dostępnej na rynku.

Kluczowe technologie:

OFE 101

Do produkcji swoich przewodów, Shunyata Research stosuje jedynie najczystszą dostępną na rynku miedź. Materiał nazywany OFE Alloy 101 lub C10100 to najwyższej klasy miedź o czystości minimum 99,99% i przewodności na poziomie 101% IACS [International Annealed Copper Standard].

Skrót ‘OFE’ oznacza ‘oxygen-free elektrolylic’, miedź beztlenowa elektrolityczna, i zastępuje termin OFHC [oxygen-free high conductivity, miedź beztlenowa wysokiej przewodności]. Materiał C10100 to jedyna dostępna na rynku miedź, która dostarczana jest wraz z certyfikatem czystości zgodnym z normą ASTM F68 C10100.

VTX™

Opracowane przez firmę Shunyata Research przewodniki VTX mają kształt cieniutkich rurek. Ponieważ prąd płynie jedynie po zewnętrznej powierzchni, w przewodnikach tych nie występuje efekt naskórkowy, nie ma również prądów wirowych i innych zjawisk degradujących brzmienie. Przewodniki VTX produkowane są z miedzi OFE C10100 lub Ohno [monokrystalicznej].

KPIP™

Proces KPIP [Kinetic Phase Inversion Process] został opracowany przez Caelina Gabriela po wielu latach badania zjawisk takich jak wygrzewanie przewodów, ich kierunkowość oraz wpływu obróbki kriogenicznej na strukturę przewodników. 

Odkrył on, że wygrzewanie i obróbka kriogeniczna zmieniając pewne, wspólne, aspekty budowy i zachowania przewodników, nie obejmują ‘całości’ wymaganych zmian. Zrozumienie tego problemu pozwoliło zaprojektować technikę obróbki powalającą wyeliminować konieczność wygrzewania i obróbki kriogenicznej przewodów.

ArNi®

To przewód stworzony przez firmę Shunyata Research jako najlepszy na świecie materiał do zastosowań audio. Zaczyna się od najczystszej dostępnej miedzi – OFE C10100 lub Ohno [monokrystaliczna], która jest następnie formowana w kształt wirtualnej rurki [co pozwala wyeliminować efekt naskórkowy] a następnie poddawana obróbce w technologii KPIP.

STIS™

insider stis family5

System zakończeń przewodów głośnikowych STIS™ od Shunyata Research został wymyślony i zaprojektowany przez Caelina Gabriela - pozwala on wyeliminować wysokie koszty i komplikacje, jakie zazwyczaj wiążą się z naprawą lub wymianą końcówek przewodów w przypadku mechanicznego uszkodzenia. Jeżeli uszkodzisz widełki STIS – to po prostu wkręcasz nowe, dokręcasz palcami i gotowe. Nie musisz odsyłać przewodów do serwisu. Wymienne zakończenia przewodów STIS™ przeszły wymagające testy odsłuchowe i wiadomo, że zapewniają najlepsze możliwe brzmienie.

Spawanie ultradźwiękowe

Zaciskanie, pokrywanie mosiądzem i lutowanie – na ciepło lub zimno – nie są najlepszymi metodami łączenia przewodów i ich zakończeń. Spawanie ultradźwiękowe polega na wykorzystaniu fali akustycznej wysokiej energii do dokładnego połączenia dwóch metali na poziomie molekularnym. Do idealnego połączenia nie trzeba stosować lutu lub innego metalu.

Przewód: OFE 8 gauge twisted pair, geometria VTX™, ekranowany
Zakończenia: wymienne zakończenia STIS™ / Opcjonalnie: terminale miedziane lub miedziano-złote
Materiał:  miedź typu OFE Alloy 101 / C10100

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl