Producenci

Shunyata Research Venom SP

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 3 410,00 zł 3410.00ilość Komplet
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Interkonekty i przewody głośnikowe z serii VENOM stanowią ucieleśnienie piętnastu lat rozwoju myśli technicznej i technologii wytwarzania podzespołów, opracowanej przez firmę Shunyata Research. Nadrzędnym celem przy projektowaniu serii Venom było stworzenie produktów, które będą się charakteryzować niezrównaną jakością brzmienia, przy zachowaniu realistycznego poziomu cenowego. Przekonajcie się sami, że najdoskonalsze przewody sygnałowe nie muszą kosztować fortuny. Przewody można wykorzystać we wszystkich systemach muzycznych, nagraniowych oraz studyjnych.

 

Shunyata Research Venom

"Niezmiernie rzadko zdarzało mi się używać produktów, które miałyby tak natychmiastowy, dogłębny i długotrwały wpływ na jakość dźwięku".

Guy Lemcoe

The Audio Beat

 

Kluczowe technologie:

OFE 101

Do produkcji swoich przewodów, Shunyata Research stosuje jedynie najczystszą dostępną na rynku miedź. Materiał nazywany OFE Alloy 101 lub C10100 to najwyższej klasy miedź o czystości minimum 99,99% i przewodności na poziomie 101% IACS [International Annealed Copper Standard]. Skrót ‘OFE’ oznacza ‘oxygen-free elektrolylic’, miedź beztlenowa elektrolityczna, i zastępuje termin OFHC [oxygen-free high conductivity, miedź beztlenowa wysokiej przewodności]. MAteriał C10100 to jedyna dostępna na rynku miedź, która dostarczana jest wraz z certyfikatem czystości zgodnym z normą ASTM F68 C10100.

Ohno

Przewodniki określane mianem ‘Ohno’, nazywane także ‘PCOCC’, opracował w 1986 profesor Atsumi Ohno [Chiba Institute of Technology, Japonia]. Zwykle przewód miedziany powstaje poprzez wyciskanie chłodnego miedzianego pręta przez niewielki otwór.  Powstający przewód składa się wtedy z wielu niezależnych układów krystalicznych, między którymi występują granice wyraźnie degradujące dźwięk. W przeciwieństwie do tej metody, profesor Ohno zaproponował powolne wykuwanie przewodnika z podgrzanego kawałka przewodnika: w efekcie cały przewód jest tworzony przez jedną strukturę krystaliczną.

Miedź Ohno znana jest z doskonale czystego brzmienia wolnego od ziarnistości.

VTX™

Opracowane przez firmę Shunyata Research przewodniki VTX mają kształt cieniutkich rurek. Ponieważ prąd płynie jedynie po zewnętrznej powierzchni, w przewodnikach tych nie występuje efekt naskórkowy, nie ma również prądów wirowych i innych zjawisk degradujących brzmienie. Przewodniki VTXprodukowane są z miedzi OFE C10100 lub Ohno [monokrystalicznej].

ArNi®

To przewód stworzony przez firmę Shunyata Research jako najlepszy na świecie materiał do zastosowań audio. Zaczyna się od najczystszej dostępnej miedzi – OFE C10100 lub Ohno [monokrystaliczna], która jest następnie formowana w kształt wirtualnej rurki [co pozwala wyeliminować efekt naskórkowy] a następnie poddawana obróbce w technologii KPIP.

STIS™

System zakończeń przewodów głośnikowych STIS™ od Shunyata Research został wymyślony i zaprojektowany przez Caelina Gabriela - pozwala on wyeliminować wysokie koszty i komplikacje, jakie zazwyczaj wiążą się z naprawą lub wymianą końcówek przewodów w przypadku mechanicznego uszkodzenia. Jeżeli uszkodzisz widełki STIS – to po prostu wkręcasz nowe, dokręcasz palcami i gotowe. Nie musisz odsyłać przewodów do serwisu. Wymienne zakończenia przewodów STIS™ przeszły wymagające testy odsłuchowe i wiadomo, że zapewniają najlepsze możliwe brzmienie. 

Przewód:  Technologia VTX™ (symulująca wykorzystanie pustych przewodników)
Plecionka ekranująca na całej długości przewodu
Zbalansowana geometria przewodu
100% pokryty antyelektrostatyczną aluminiowaną folią mylar
Otulina TPV
Impedancja: 27 Ω/M
Pojemność : 54 pf/M
Materiał:  miedź typu OFE Alloy 101 / C10100

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl