Producenci

Sonus Faber Amati Tradition

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 59 999,00 zł 59999.00


ilość szt.
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Sonus faber
TRADITION

Seria TRADITION ma swoje korzenie w DNA firmy i jak sama nazwa wskazuje jest wyrazem mistrzostwa w tworzeniu doskonale brzmiących zestawów głośnikowych Sonus faber. Już na początku, w latach dziewięćdziesiątych, modele Guarneri i Amati Homage  były ikoną wartości jakie przyświecały firmie Sonus faber. 

Kolekcja Homage Tradition jest hołdem dla włoskiego lutnictwa. Klasyczny kształt lutni, będący znakiem rozpoznawczym, produkowanych przez  Sonus faber gośników, został tutaj nieco zmodyfikowany i wyniesiony na wyższy poziom. Nadając kolumnom najnowszej serii, zupełnie nowy kształt, łączy w sobie cechy klasycznych kolumn kolekcji HOMAGE oraz modelu LILIUM.

Andrea Amati nazywany jest twórcą Cremońskiej szkoły lutniczej. To właśnie on opracował zasady i techniki konstrukcji oraz ostatecznie ustalił kształt i proporcje, istniejących do dziś instrumentów. Dlatego właśnie zestaw Amati Tradition jest tym, co najlepiej łaczy tradycję z nowoczesnością. Flagowy model serii
Homage Tradition jest nowym, referencyjnym zestawem podłogowym. W katalogu firmy Sonus faber, godnie zastępuje wcześniejsze modele IL CREMONESE, LILIUM oraz AIDA. Wykorzystuje także wiele patentów oraz rozwiązań technologicznych, które zastosowano w poprzednich modelach.

A

 • OBUDOWA

  Charakterystyczny kształt lutni to owoc starannych badań nad stylistyką. Wyoblenia na bokach zmieniają się i podwajają, stanowiąc mieszankę stylów, jakie odnajdziemy we wcześniejszych modelach serii Homage oraz kolumnie Lilium. Nadają one zestawom większą objętość, co wpływa na lepszą kontrolę rezonansów wewnętrznych. Na wykonanym głównie z tego samego rodzaju drewna, co boki obudowy szczycie kolumny, pojawia się znak rozpoznawczy serii, czyli logo Sonus faber. Wykonano je łącząc szkło oraz szczotkowane aluminium.

  WYKOŃCZENIE

  Główną inspiracją projektów i stylistyki serii Homage Tradition są świat antycznych stoczni oraz tradycja włoskiego szkutnictwa. Nowe, wykorzystujące drewno Wengè wykończenia, wraz z nawiązującymi do modeli Olympica, akcentami z klonu, nadają zupełnie nową estetykę całej kolekcji. Tym samym nawiązują do eleganckiej i ponadczasowej stylistyki kadłubów najsłynniejszych, włoskich łodzi motorowych. Elementy aluminiowe zostały wykończone w kolorze tytanowym, a skórzane detale na froncie nawiązują do koloru kawy. Tradycyjne drewno orzechowe zostało wybarwione w kolorze czerwieni. Podobnie jak we flagowych modelach AIDA, IL CREMONESE oraz LILIUM, połączono tu elementy z czarnego, szczotkowanego aluminium oraz czarnej skóry.

  STEALTH ULTRAFLEX

  Charakterystycznym i rzucającym się w oczy nowym elementem linii jest, wykonany z wytłaczanego aluminium panel tylny. Stanowi on zewnętrzną część systemu STEALTH ULTRAFLEX z charakterystycznym strojeniem warstwowym. Rozwiązanie to  zaczerpnięto z serii OLYMPICA. Krawędź tego elementu działa jak komin, ułatwiając przepływ powietrza i kontrolując jednocześnie prędkość tego przepływu przez kanał. Rozwiazanie to eliminuje wszelkie turbulencje, a co za tym idzie, także i zniekształcenia. Tylny panel jest integralną częścią, połączonego z panelami tłumiącymi na szczycie oraz dnie kolumny, egzoszkieletu.

  ZERO VIBRATION TRANSMISSION

  Dzięki opatentowanemu systemowi Z.V.T. (Zero Vibration Transmission), zestaw głośnikowy jest mechanicznie odseparowany od podłogi, ponadto zoptymalizowano system oparcia na kolcach, stosując naprzemiennie dwia oddzielone od siebie elastomerem metalowe elementy. System Z.V.T. w znacznym stopniu redukuje transmisję wibracji do pomieszczenia odsłuchowego jak również ogranicza skutki sprzężenia akustycznego.

 
SPECYFIKACJA TECHNICZNA
before

SYSTEM
3.5-drożna kolumna głośnikowa bas-reflex z systemem “Stealth Ultraflex System” oraz technologią “Zero Vibration Transmission” zaimplementowaną doizolującego od podłoża systemu antywibracyjnego.  

GŁOŚNIK WYSOKOTONOWY 
H28 XTR-04. Przetwornik firmy Sonus faber z kojedwabną kopułką 28 mm “Arrow Point” DAD z drewnianą obudową w postaci komory labiryntowej.

GŁOŚNIK ŚREDNIOTONOWY
M15 XTR-04. Ultralinearny przetwornik firmy Sonus faber 150 mm z magnesem neodymowym.

GŁOŚNIKI NISKOTONOWE
2 x W22XTR-08. Przetwornik firmy Sonus faber 180 mm. Kanapkowe, ultralekkie, 3-warstwowe membrany zbudowane ze stanowiącej rdzeń pianki oraz dwóch papierowych warstw zewnętrznych. 

ZWROTNICA
Konstrukcja pozbawiona rezonansów. Zoptymalizowana pod kątem amplitudy/fazy dla uzyskania optymalnej prezentacji czaso-przestrzennej. “Paracross topology”. Impedancja w zakresie niskich częstotliwości jest kontrolowana pod kątem optymalnych warunków współpracy ze wzmacniaczami. W konstrukcji zastosowano komponenty najwyższej jakości: najnowsze, olejowe i złoto-srebrno-olejowe kondensatory firmy Mundorf serii Evo oraz cewki firmy Jantzen. Punkty podziału zwrotnicy: 80/250/2.500 Hz.

CHARAKTERYSTYKA CZĘSTOTLIWOŚCIOWA
28 Hz - 35 000 Hz

CZUŁOŚĆ
90 dB SPL (2,83 V / 1 m).

IMPEDANCJA NOMINALNA
4 Ohm

ZALECANA MOC WZMACNIACZA
100-500W bez funkcji clipping

MAKSYMALNE NAPIĘCIE WEJŚCIOWE 
(IEC268-5)

25 V rms

WYMIARY
1176 x 411 x 512 mm

WAGA
61 kg

DOSTĘPNE WYKOŃCZENIA

- wenge

- czerwony

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl