Producenci

Sonus Faber IL CREMONESE

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 89 999,00 zł 89999.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

  • CZAS NA AWANS – ODDAMY CI 100% CENY TWOICH STARYCH GŁOŚNIKÓW W ROZLICZENIU

W Il Cremonese wykorzystano wiele autorskich, znanych z wcześniejszych modeli Sonus faber, patentów i technologii.

• System Stealth Reflex - technologia pozwalająca na zmniejszenie wymiarów wewnętrznej objętości akustycznej w sposób pozwalający zachować kontrolę nad poziomem zniekształceń. System ten wykorzystuje dwa ortogonalne porty ustawione względem siebie pod kątem prostym - jeden, umieszczony w tylnej ściance obudowy, obsługuje przetwornik nisko-średniotonowy, drugi - skierowany w dół - przetworniki niskotonowe i subwoofer.

• System Eliminacji Rozprzestrzeniania Wibracji (ang. Z.V.T. - Zero Vibration Transmission) - system antywibracyjny izolujący obudowę od podłoża i od środowiska akustycznego, otaczającego kolumny. Zastosowano tutaj rewolucyjną metodę polegającą na wykorzystaniu nowoczesnych elastomerów zamontowanych bezpośrednio we wnętrzu kolców podłogowych. Dzięki przyjęciu takiego rozwiązania znakomicie uproszczono konstrukcję i poprawiono estetykę i lekkość projektu.

Kolumny Sonus faber IL Cremonese

• Podwójna wibroizolacja "Dampshelves" – składająca się z dwóch masywnych płyt, dolnej i górnej, wykonanych z czarnego, szczotkowanego Avionalu. Płyty te działają jak mechaniczne tłumiki energii, wytracające drgania generowane przez potężne przetworniki zastosowane w Il Cremonese. Avional jest wysokowytrzymałym stopem aluminium, zawierającym domieszki miedzi - 4.75%, magnezu - 0.5% oraz 1.4% krzemu.

• System Schodkowej Emisji Najniższych Częstotliwości (ang. Staggered Low Frequencies Emission Technology‘) - wykorzystany po raz pierwszy od czasów projektu "the Sonus faber". System optymalizuje charakterystykę przetwarzania w zakresie najniższych częstotliwości.

• Głośnik wysokotonowy to produkt całkowicie zaprojektowany w ramach firmy Sonus faber, Przetwornik „Arrow Point DAD, wyposażono w membranę w postaci sfery z wytłumionym szczytem (ang. Damped Apex Dome). W paśmie średniotnowym pracuje przetwornik Sonus Faber M18 XTR-04, a głośniki niskotonowe to Sonus Faber W18XTR-12 (czyli przeskalowana w dół wersja przetworników niskotonowych jakiej użyto w modelu Lilium) oraz obsługujący pasmo ultraniskich częstotliwości przetwornik W22XTR. Ten ostatni jest najnowszym projektem rodem z fabryki z Arcugnano. Z kolei w zwrotnicy wykorzystano zapewniającą wyśmienite rezultaty odsłuchowe, innowacyjną architekturę Paracross.

Do produkcji Il Cremonse wykorzystano lakierowane drewno orzecha, hartowane szkło i czarną skórę.

Kolumny Sonus faber IL Cremonese

Sonus faber Il Cremonese - obudowa

Obudowa jest romboidalna, tłumiona wewnętrznie, z 3-warstwowymi ścianami. Wewnętrzne ożebrowanie w strategicznie rozmieszczonych miejscach całkowicie eliminuje fale stojące i pomaga w kontroli szkodliwych drgań. Wykonany z użyciem obrabiarek CNC, z anodyzowanego Avionalu, podwójny system obciążników "Dampshelves", tłumi drgania i usztywnia konstrukcję kolumn. Zmniejsza także pochodzące z obudowy i przetworników mikro wibracje strukturalne. Obudowa części niskotonowej została zintegrowana z główną komorą kolumny.Przetwornik wysokotonowy

Sonus faber H28 XTR-04 "Arrow Point" DAD to hybryda stanowiąca połączenie klasycznej kopułki z przetwornikiem pierścieniowym. Zastosowana ruchoma cewka o średnicy 28mm posiada system optymalizujący redukcję drgań mechanicznych. Ultradynamiczna liniowość uzyskiwana jest dzięki nowemu systemowi napędowemu bazującemu na potężnych magnesach neodymowych. Zaimplementowano go w połączeniu z tylną komorą, wykonaną z drewna, w kształcie labiryntu akustycznego. Rozwiązanie to zostało zaprojektowane specjalnie dla tego modelu kolumny.

Kolumny Sonus faber IL Cremonese

Przetwornik średniotonowy

Sonus Faber M18 XTR-04. Jest to projekt własny firmy Sonus Faber. Bazuje on na systemie napędowym z silnymi magnesami neodymowymi o średnicy 180 mm. Zapewniają one precyzyjną liniowość i dynamikę dla średnicy. Cewkę wykonano na bazie drutu aluminiowego powlekanego miedzią, nawiniętego na kompozytowym, elektrycznie nieprzewodzącym karkasie, dzięki czemu możliwe jest uniknięcie indukowania prądów wirowych w jego obrębie. Dynamicznie liniowy silnik magnetyczny jest wyposażony w trzy pierścienie Kellog`a / Goeller`a.

Dedykowana membrana jest wytwarzana specjalnie na potrzeby tego przetwornika. Wykorzystywany jest do tego proces bazujący na suszonej w czasie rzeczywistym, niewyciskanej, tradycyjnej pulpie złożonej z mieszanki tradycyjnych naturalnych włókien typu celuloza, kapok, kenaf i innych, specjalnie dobranych pod kątem uzyskania najbardziej naturalnego brzmienia dźwięku.

Aby dodatkowo wytłumić jakiekolwiek pozostałości rezydentnego podkolorowania ze strony stożka, firma wykorzystuje przezroczystą, lepką powłokę powierzchniową, sprzyjającą tłumieniu. W sposób identyczny jak w przypadku przetwornika wysokotonowego, przetwornik, średniotonowy jest również mechanicznie odseparowany od przegrody czołowej zestawu głośnikowego, a przy jego projektowaniu wykorzystano efekt synergii z jego odpowiednio zoptymalizowaną "komorą akustyczną". Wykorzystano tutaj specjalny koncentryczny anty-kompresor, który został zaprojektowany pod kątem usunięcia jakichkolwiek podkolorowań i lokalnych rezonansów.

Kolumny Sonus faber IL Cremonese

Przetworniki niskotonowe

Sonus Faber W18XTR-12. Para głośników o średnicy 180 mm, również zaprojektowanych w ramach Sonus faber. Cechuje się membraną zrealizowaną w formie lekkiej "kanapki". Membrana ma postać stożka, w którym warstwa środkowa jest wykonana z zaawansowanej materiałowo syntetycznej pianki, a okładziny wierzchnie, takie "powierzchniowe skórki" są zrealizowane na bazie tradycyjnej masy celulozowej.

Silnik liniowy o bardzo dużym skoku, ponad 3,8 centymetra, wykonano w formie cewki kontrolującej i redukującej "prądy wirowe". Jest on realizowany pod kątem osiągania wysokich prędkości, wydajności i liniowości pracy.

Subwoofer

Sonus Faber W22XTR-16. Tutaj również wykorzystano parę przetworników bazujących na własnym projekcie firmy. Przetworniki o średnicy 220 mm także wyposażono w lekką "kanapkę", czyli trójwarstwową stożkową strukturę membrany, wykorzystującą zaawansowaną materiałowo syntetyczną piankę jako warstwę wewnętrzną, oraz dwie zewnętrzne okładziny wykonane z pulpy celulozowej.

Przetworniki te są zintegrowane z amorficzną, akustycznie bezpostaciową komorą typu "stealth reflex", czyli komorą o kształtach które eliminują negatywny wpływ odbić wewnętrznej fali akustycznej. Te przetworniki również zaprojektowano pod kątem ich idealnego dźwiękowego dopasowania do brzmienia opisanych wcześniej przetworników niskotonowych. Jednocześnie zapewniają zachowanie wysokiej precyzji odwzorowania dźwięku w ich paśmie częstotliwości.

De facto znowu wykorzystuje się tutaj taką samą strukturę w układzie "kanapki", z zewnętrznymi warstwami wykonanymi z masy papierowej. Do ich napędzenia zastosowano potężny przetwornik o wybitnej liniowości wskroś zawrotnego wręcz, ponad 5-centymetrowego skoku, a karkas cewki jest wykonany na bazie nieprzewodzącego materiału, eliminując tym samym prądy wirowe, co sprzyja osiągnięciu wyższej sprawności przetwarzania i odwzorowywania najniższych częstotliwości.

Kolumny Sonus faber IL Cremonese

Zwrotnica

Zwrotnica jest wykonana jako konstrukcja nierezonująca, zoptymalizowana pod kątem charakterystyki przenoszenia zarówno amplitudy i fazy, co w rezultacie skutkuje optymalnym odwzorowaniem uwarunkowań czasowo-przestrzennych. Wykorzystuje się tutaj architekturę "Paracross". Impedancja przy niskich częstotliwościach jest ściśle kontrolowana, tak aby wzmacniacz "widział" przyjazne obciążenie. Zastosowano też podwójnie schodkową funkcję przenoszenia – w formie filtracji - która jest zoptymalizowana pod kątem przenoszenia najniższych częstotliwości w warunkach pokoju odsłuchowego.

Pod względem zastosowanych komponentów zastosowano najwyższej jakości podzespoły, takie jak: kondensatory Mundorf z najnowszej generacji "Evo" Oil, czy też np. olejaków na bazie srebra i złota: Silver / Gold / Oil. Jako dławiki wykorzystano produkty firmy Jantzen. Zwrotnica jest cięta na następujących częstotliwościach: 80Hz - 250Hz - 2500Hz.

Kolumny Sonus faber IL Cremonese

Kolumny Sonus faber IL Cremonese

Dane techniczne

- Pasmo przenoszenia: 25 Hz - 35.000 Hz
- Czułość: 92 dB SPL (2.83V / 1m)
- Impedancja znamionowa: - 4 ohm
- Sugerowana moc wzmacniacza: 100W - 800W
- Wejście napięciowe: 30 V RMS (IEC 268-5)
- Wymiary: 398.23 x 621.8 x 1449.6 mm
- Waga: 84 kg

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl