Producenci

iFi Audio Pro iESL

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 6 990,00 zł 6990.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

iFi Audio Pro iESL to niesamodzielny transformator – energizer słuchawek elektrostatycznych, mający przede wszystkim stanowić rozszerzenie dla flagowego wzmacniacza słuchawkowego firmy – Pro iCana – oraz wzmacniaczy słuchawkowych innych producentów. Adapter iESL został stworzony głównie z myślą o współpracy z flagowym wzmacniaczem marki iFi Audio – Pro iCan, która odbywa się poprzez wykorzystanie specjalnego, autorskiego złącza ESL-Link. W takim duecie iESL nie potrzebuje zewnętrznego zasilania – całość potrzebnej do działania energii urządzenie pobiera z podłączonego iCana Pro, która jest następnie “buforowane” w specjalnym układzie kondensatorów. Takie rozwiązanie przybliża działanie iESL do urządzeń bateryjnych, dzięki czemu praktycznie w całości wyeliminowano występowanie zakłóceń pochodzenia sieciowego. Stanowi to również całkowite odejście od najpopularniejszego dotychczas w energizerach elektrostatycznych rozwiązania, jakim były kaskady prostowników Villarda, które w łatwy i tani sposób podnosiły standardowe napięcie sieciowe 50/60 V do pożądanego przez słuchawki elektrostatyczne poziomu 230 – 640 V. Minusem tego rozwiązania była jego tendencja do znacznego zwiększenia poziomu szumów sieciowych, co wyraźnie pogarsza jakość odtwarzanej muzyki. Dzięki unikatowemu układowi zastosowanemu w iESL, przetwarzany sygnał jest praktycznie wolny od tych zakłóceń, których poziom schodzi do niemal niemierzalnego poziomu.

iESL może również współpracować z wzmacniaczami słuchawkowymi innych producentów za pośrednictwem pojedynczego wejścia XLR 4-pin, jednakże w tym trybie wymagane jest podłączenie energizera iESL do sieci dołączonym do zestawu zasilaczem iPower. Ponadto wzmacniacz, z którym ma współpracować iELS musi spełniać minimalny parametr prądu wyjściowego, wynoszący 10 V przy 64 omach, zaś zalecane przez producenta napięcie powinno wynosić około 28 V/64 omy.

Dzięki zastosowaniu szerokiej regulacji generowanego przez adapter napięcia wyjściowego, jego użytkownik w praktyce może zastosować niemalże każde z popularnych modeli słuchawek elektrostatycznych, jakie kiedykolwiek były produkowane. Jak deklaruje Camax, polski dystrybutor iFi Audio, posiadacz adaptera iESL może „bez przeszkód słuchać nawet historycznych modeli słuchawek STAX-a, dla których specjalnie przewidziano oddzielne, 6-pinowe wyjście o napięciu 230 V”. Ponadto, aby zapewnić łatwość w dopasowaniu adaptera do wzmacniaczy słuchawkowych innych firm, na froncie iESL znalazł się również regulator impedancji wejściowej, która może być ustawiona w przedziale między 16 a 96 omów. Dodatkowym zadaniem, jakie może spełniać iESL jest możliwość podłączenia pary złączy głośnikowych biegnących ze „zwykłego” wzmacniacza napędzającego kolumny. Dzięki takiemu rozwiązaniu, iESL może być zasilany wysokiej klasy sygnałem głośnikowym, zaś po jego wyłączeniu staje się on pasywną ”przelotką” sygnału głośnikowego, który jest wysyłany dalej do podłączonych kolumn za pośrednictwem dwóch par terminali wyjściowych.

Specyfikacja techniczna:
- Pasmo przenoszenia: 5 – 50 000 Hz (-3 dB)
- Maksymalne napięcie wyjściowe: 640 V RMS (16 omów/20 V)/320 V RMS (20 V/64 omy)
- Napięcie wejściowe (Pro iESL): 5 – 9 V/1 A max
- Napięcie wejściowe (iPower): AC 85 – 265 V, 50/60 Hz
- Moc: < 1 W
- Wymiary (D x S x W): 213 x 206 x 63,3 mm
- Waga: 2,5 kg

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl